Для студентів Івано-Франківського навчально-наукового інституту менеджменту ЗУНУ було організовано надзвичайно цікаву та захоплюючу екскурсію Івано-Франківськом. Більше дізнатися про атмосферне місто, його історію та культуру допомагав член Національної спілки художників, лауреат багатьох премій, відомий живописець Орест Кузів.
Екскурсія розпочалася з вулиці Шопена, яка єдина у місті не змінювала свою назву, починаючи з 1900-х рр.
Після цього студенти пройшлися затишними вуличками Івано-Франківська до палацу Потоцьких, Тринітарського ринку, Вірменського собору і міської ратуші на площі Ринок. Між іншим, сучасна ратуша вже четверта в історії міста. ЇЇ почали будувати у 1929 році, а закінчили у 1935-му (внутрішні оздоблювальні роботи завершити у 1939-му). Вона вважається єдиною в Україні в стилі модерн і є символом Магдебурзького права, відповідно до якого місто у 1663 році отримало дозвіл на місцеве самоврядування, а значить, і на ратушу, де мали засідати керуючі містом.
Також учасники екскурсії побували на найкоротшій та найвужчій вулиці Труша, де зробили кілька світлин, прогулялися площею Адама Міцкевича, побували біля Івано-Франківській обласної філармонії імені Іри Маланюк та синагоги Темпель.
Потім студенти підійшли до фортечної галереї «Бастіон», яку від реставрували у 2002 році. Фрагменти оборонної стіни з бастіоном – все, що залишилося від стародавній міських укріплень Станиславова у сучасному Івано-Франківську, включені у нову будівлю, яка нагадує історичний бастіон.
Побували також на «стометрівці», дізналися історію про відреставровані у рамках проєкту «Франківськ, який треба берегти» двері. Засновницею цієї ініціативи зі збереження історичної та архітектурної спадщини міста є громадська діячка Марія Козакевич. За декілька років спільними зусиллями вдалося відреставрувати 40 дверей!
Наприкінці екскурсії відвідали виставку, приурочену 32-ій річниці Незалежності України, і майстерню Ореста Кузіва, який запросив студентів на майстер-клас із живопису в стилі імпресіонізму.
Екскурсія дала можливість відпочити душею, відчути місто і поринути в історію.