Метою освітньої програми є забезпечити підготовку висококваліфікованих фахівців в галузі соціальної роботи, здатних вирішувати конкретні проблеми й завдання професійної діяльності, надавати психосоціальну допомогу громадянам, проводити оригінальні самостійні наукові дослідження та здійснювати управління соціальними процесами, що є основою конкурентоспроможності випускників.

Соціальний працівник – це фахівець з надання допомоги різним категоріям населення. Він володіє усім спектром базових soft skills, які легко застосовуються у різних сферах і не обмежені вузькою професійною спеціалізацією. Емоційна та цифрова грамотність, критичне та екологічне мислення – основні інструменти соціального працівника. Саме вони входять у перелік найбільш затребуваних навичок до 2030 року за версією Економічного форуму у Давосі.

Соціальний працівник глибоко розбирається у законодавчих аспектах надання соціальних послуг. Володіє всіма необхідними навичками для захисту людини у кризових ситуаціях. Вміє ефективно вести переговори та володіє навичками виходу з конфліктних ситуацій. Володіє навичками проєктного менеджменту. Вміє працювати з групою та індивідуально, знає основи HR та мотивації.

Цій професії не загрожує вимирання через глобалізацію чи бурхливий розвиток цифрових технологій. Підтримка людини на робочому місці та консультація face-to-face стане невід’ємної частиною світу швидких технологій.

Диплом з цієї спеціальності дає право працювати: соціальним працівником; методистом з професійної реабілітації; адміністративним помічником; інспектором у галузі соціальної роботи; експертом із соціальної відповідальності; державним соціальним інспектором; фахівцем з допомоги неблагополучним родинам, грошової допомоги дітям; фахівцем з питань зайнятості (хедхантер); фахівцем із соціальної допомоги вдома; фахівцем із соціальної роботи; фахівцем-організатором соціальнопобутового обслуговування; інспектором з охорони дитинства; інспектором з соціальної допомоги.